Пульт ОПК-300-ТС-В1-К2-УЗ-ПУ призначений для управління обладнанням роздачі і завантаження корму.
Технічні характеристики
- Напруга живлення - 3-фазне, 50Гц 380В±10%
- Кількість керованих двигунів шнека завантаження - 1 шт.
- Напруга живлення двигуна шнека завантаження - 3-фазное, 50Гц 380В±10%
- Пдеотужність двигуна шнека завантаження - 1,5 кВт
- Кількість керованих електроклапанів - 2 шт.
- Напруга живлення електроклапана - 1-фазне, 50Гц 220В±10%
- Мощность
електроклапана - 300 Вт
- Кількість датчиків рівня корму, що підключаються - 1 шт.
- Кількість підключаємих датчиків вагів - 3 шт.
- Управління завнішніми модулями електрозадвижок - Да
- Використовуваний запобіжник -0,25А
Робота пульта
1. Об'емне дозування
Транспортер кормів спіральний ТЗ-1.5 послідовно завантажує корм з бункера зберігання кормів Б1 в бункери– дозатори БД1…БДх, де х – число бункерів-дозаторів. Як тільки корм доходить до останньої точки бункера-дозатора БДх і засипатися до рівня датчика Еmax: датчик спрацьовує (ланцюг управління розмикається), завантаження кормів зупиняється. У міру роздачі кормів із бункерів-дозаторів датчик Еmax переходить в початковий стан (замикає ланцюг управління), транспортер включається і процес завантаження повторюється.
2. Вагове дозування
2.1. З використання вагыв платформних ВП. Транспортер кормів спіральний ТС1 подає корм з бункера зберігання кормів Б1 в бункер – дозатор ланцюгового кормороздавача, встановлений на вагах платформних ВП.
Корм поступає в бункер-дозатор до тих пір, поки не спрацює ″замкнеться″ (після набору заданої ваги) геркон вагів ВП, при цьому відключається двигун спірального транспортера подачі корму і відкривається електрозасувка бункера – дозатора ланцюгового кормороздавача, і корм поступає в бункер – живильник ланцюгового кормороздавача. Цикл завантаження корму на цьому завершується.
Після роздачі корму цикл завантаження повторюється в ручному (кнопка ПУСКУ-СТОП), або в автоматичному (від зовнішнього таймера) режимах.
При цьому цикл завантаження починається із закриття електрозасувки бункера – дозатора ланцюгового кормороздавача.
Якщо устаткування укомплектоване ручною засувкою, то вона відкривається і закривається вручну, при цьому ланцюг управління електрозасувкою шунтується перемичкою згідно з схемою електричної підключення.
В разі використання декількох одноконтурних ланцюгових кормороздавачів, кожен кормороздавач забезпечений своїм бункером-дозатором БД1 ÷ БДх і відповідно вагами платформними ВП1 ÷ ВПх.
В цьому випадку корм послідовно поступає в бункер-дозатор кожного кормороздавача до тих пір, поки не спрацює ″замкнеться″ (після набору заданої ваги) геркон вагів ВП, при цьому закривається електроклапан, встановленого на відповідній тічці транспортера завантаження ТС1, і корм поступає в наступний бункер-дозатор. Після заповнення останнього (далекого від бункера зберігання кормів) бункера-дозатора відключається двигун спірального транспортера подачі корму і відкриваються електрозасувки всіх бункерів – дозаторів ланцюгових кормороздавачів (для запобігання утворенню склепіння корму в бункері), і корм поступає у відповідні бункери – живильники ланцюгових кормороздавачів. Цикл завантаження корму на цьому завершується.
Після роздачі корму цикл завантаження повторюється в ручному (кнопка ПУСКУ-СТОП), або в автоматичному (від зовнішнього таймера) режимах.
При цьому цикл завантаження починається із закриття електрозасувок бункерів – дозаторів ланцюгових кормороздавачів. Якщо устаткування укомплектоване ручними засувками, то вони відкриваються і закриваються вручну, при цьому ланцюг управління електрозасувкою шунтується перемичкою згідно з схемою електричної підключення.
У міру роздачі кормів з бункерів-дозаторів геркон вагів ВП розмикається, після цього можливо почати цикл завантаження.
Для захисту двигуна транспортера ТС1-ТСх передбачений аварійний датчик Eмакс, який зупиняє подачу при забиванні транспортера кормом
2.2. З використанням вагів важелів ВР. В цьому випадку корм послідовно поступає в бункер-дозатор кожного спірального кормороздавача до тих пір, поки не спрацює ″замкнеться″ (після набору заданої ваги) геркон вагів ВР1÷ВРх, при цьому закривається електроклапан, встановленого на відповідній тічці транспортера завантаження ТС1, і корм поступає в наступний бункер-дозатор БД.
Після заповнення останнього (далекого від бункера зберігання кормів) бункера-дозатора відключається двигун спірального транспортера подачі корму. Цикл завантаження корму на цьому завершується.
Після роздачі корму цикл завантаження повторюється в ручному (кнопка ПУСКУ-СТОП), або в автоматичному (від зовнішнього таймера) режимах.
2.3. З використанням вагів проточних ВД-1. Цикл завантаження включається в ручному (кнопка ПУСКУ-СТОП), або в автоматичному (від зовнішнього таймера) режимах.
Відповідно до технологічних нормативів на пульті управління вагів задається добова або разова (при 2-3 кратному годуванні) норма корму (кількість схилів), детальніше дивитися Керівництво по експлуатації лічильника СТИМ.
Досягши заданої норми корму спрацьовує реле лічильника і зупиняє процес завантаження. При цьому корм, який знаходиться в бункері-накопичувачі БН виробляється до спустошення бункера (розмикання датчика Емин).
Корм подається на проточні ваги ВД-1 транспортером ТС1 з бункера зберігання кормів Б1 і поступає в приймальний бункер-накопичувач БН. З бункера-накопичувача транспортером ТС2 корм подається відповідно до прийнятої технологічної схеми в бункери-дозатори БД або в бункери-живильники БП ланцюгових або спіральних кормороздавачів.
В разі використання декількох кормороздавачів, вони заповнюються по черзі і к-ть корму, що поступає в кожен з них, регулюється за допомогою телескопічних труб так, щоб в кожен бункер поступала однакова к-ть корму.
У приймальному бункері-накопичувачі БН встановлюються датчики Емин (Емин. бунк) і Емакс (Емакс.бунк). Датчик Емакс захищає бункер-накопичувач від пересипання і зупиняє машину МП-1, що просіює, і транспортер подачі ТС1. Датчик Емин зупиняє транспортер ТС2 за відсутності корму в бункері-накопичувачі для запобігання роботі транспортера ТС2 без корму.
3. Завантаження з використанням машини, що просіює
Для запобігання попаданню в кормороздавачі твердих фракцій і відповідно виходу їх з ладу (заклинювання ланцюга або спіралі) рекомендується вживання машини для просіювання МП-1.
Використання машини, що просіює, можливе як при ваговому дозуванні, так і при об'ємному дозуванні корму. Вона легко вбудовується в будь-яку технологічну схему розміщення устаткування.
При використанні машини просіювання в лінії завантаження корму, корм з бункера зберігання кормів Б1 подається транспортером подачі корму ТС1 в машину МП-1, що просіює.
Далі корм з машини МП-1 для просіювання поступає на ваги проточні ВД-1, або, в разі їх відсутності, безпосередньо в приймальний бункер-накопичувач БН, і далі транспортером подачі корму ТС2 послідовно подається в бункери – дозатори БД1÷БДх або в бункери – живильники БП1÷БПх .
У бункері-накопичувачі встановлюються датчики Емин (Емин. бунк) і Емакс (Емакс.бунк). Датчик Емакс захищає бункер-накопичувач від пересипання і зупиняє машину МП-1для просіювання, і транспортер подачі ТС1. Датчик Емин зупиняє транспортер ТС2 за відсутності корму в бункері-накопичувачі.
4. Завантаження з використанням електроклапанів ЭК
Електроклапан застосовується при ваговому дозуванні корму. Корм поступає з транспортера завантаження ТС1-ТСх по тічці у відповідний бункер-дозатор БД1÷БДх до тих пір, поки не буде набрана задана вага. Після набору заданої ваги з пульта управління подається команда на закриття, електроклапан закриває засувку, і корм поступає в наступний бункер-дозатор. Відкриття електроклапана здійснюється командою з пульта управління після спустошення бункера-дозатора (бункера-живильника).
5. Завантаження з використанням електрозасувок
Електрозасувка застосовується при ваговому дозуванні корму. Перед початком завантаження в бункер-дозатор БД1÷БДх з пульта управління подається команда на закриття засувки. Засувка закривається. Після закриття електрозасувки починається процес завантаження корму. Корм поступає в бункер-дозатор БД1÷БДх до тих пір, поки не буде набрана задана вага. Після набору заданої ваги в бункері-дозаторі подача корму в цей бункер припиняється (перекривається електроклапаном, уручну і так далі). Корм поступає в наступний бункер-дозатор. Після заповнення всіх бункерів-дозаторів з пульта управління подається команда на відкриття всіх електрозасувок під бункерами. Починається процес роздачі корму.
Зразкове розташування устаткування: