Призначення
Лінія з приготування кормових добавок (далі ЛПКД) призначена для переробки біологічних відходів (падіж птиці, худоби) - у висококалорійну кормову добавку. Основним елементом лінії є екструдер (и), в яких під впливом високого тиску і температури відбувається перетворення первинного продукту в кормову добавку.
Автоматизована система управління (далі ЛПДК АСУ) призначена для управління ЛПКД в ручному, автоматичному / напівавтоматичному режимах, запобігання та сигналізації аварійних ситуацій, обліку приготованого продукту і витрачених компонентів.
Порівняння технологій переробки, економічний ефект
В даний час, у птахівничих і тваринницьких господарствах для переробки біологічних відходів використовуються котли ЛАПС. Технічно це великі скороварки, в яких відбувається переробка первинного продукту в м'ясо-кісткове борошно. Необхідні значення температури і тиску досягаються шляхом спалювання відповідної кількості палива / електроенергії.
У екструдерах, необхідні значення тиску і температури, досягаються шляхом механічної дії на продукт, в процесі його руху через механізми екструдера, при цьому електроенергія витрачається на привід в рух відповідних механізмів.
Лінії переробки на основі екструдерів мають значний економічний ефект порівняно з котлами ЛАПС, внаслідок більш низьких витрат на енергію. Крім того одержувана кормова добавка має більш високу біологічну чистоту, і стабільність властивостей від партії до партії.
Функціональна структура ЛПКД
З функціональної точки зору ЛПКД можна розділити на 4 сегменти: подрібнення основного компонента, дозування і змішування, екструдери, транспортування готової продукції.
Подрібнення основного компонента
Включення / відключення подрібнювачів здійснюється оператором в ручному режимі, в міру необхідності.
Дозування і змішування
• Управління дозуванням і змішуванням можливо як в ручному, так і в автоматичному режимах.
• Відомості про вагу завантажуються у вагові бункера БВ1, БВ2 основного компонента і наповнювача - доступні операторові на диспетчерському пульті ДП.
• Включення / відключення компонентів сегмента дозування і змішування:
- Виконує оператор шляхом перемикання відповідних перемикачів режимів роботи - при роботі в ручному режимі;
- В автоматичному режимі - здійснюється логічними контроллерами при роботі.
Экструдери
• Кожен екструдер обладнаний своєю автоматикою, яка в загальну систему управління ЛПКД передає сигнали «Загрузка разрешена», «Авария».
• В рамках системи управління, необхідно забезпечити лише режим включення/відключення живлення кожного екструдера.
• У випадку, якщо екструдер не готовий до завантаження, з будь-яких причин роботи попередніх сегментів необхідно зупинити.
Транспортування готової продукції
Здійснюється за допомогою лінії пневмотранспорту. В процесі транспортування, з продуктів видаляється надлишкова волога.
Управління процесом відбувається з диспетчерського пульта, побудованого на платформі промислового комп'ютера
.jpg)
.jpg)